Виставка «Старий Харків на поштових листівках» - це частина культурно-освітнього проекту Міжнародного благодійного фонду Олександра Фельдмана, спрямованого на популяризацію історико-культурної спадщини Харкова та виховання почуття любові до рідного міста.

 

В експозиції представлено понад 400 ретельно підібраних оригінальних листівок з краєвидами Харкова кінця XIX – першої половини XX століття із зібрання «Фельдман Фемелі Музеум». Вони дозволяють не просто побачити, як виглядав Харків в останні дореволюційні десятиліття та перші десятиліття радянської епохи, але й зануритися в атмосферу його тодішнього життя. За минулий час багато дореволюційних архітектурних перлин міста безслідно зникли, а існуючі досі старі будівлі, вулиці та площі змінилися настільки, що тепер їх важко впізнати.

Харків був одним з небагатьох міст, в якому вже з кінця XIX століття масово друкувалися поштові листівки. Особливо популярними були листівки з харківськими краєвидами. Вони випускалися як тематичними серіями, так і одиничними екземплярами. Сьогодні більшість з них являють собою значну художню цінність і знаходяться в різних колекціях усього світу. Випуск поштових листівок у Харкові не припинявся і в революційні та післяреволюційні роки, та особливого розмаху він набув тоді, коли місто було столицею Радянської України. До речі, перші радянські листівки з краєвидами Харкова були виконані за дореволюційними негативами.

Представлені на виставці поштові листівки є не просто раритетними творами фотографічного мистецтва, але й цінними історичними джерелами, що містять різноманітну інформацію про зовнішній вигляд і повсякденне буття старого Харкова. Багато з них збереглися в одиничних екземплярах, а відтак, можуть стати важливими документами при реконструкції пам'яток архітектури.

з 22 серпня до 10 вересня за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 70. "Галерея АВЕК"
Вхід безкоштовний, з 10:00 до 21:00. без вихідних.