23 серпня 2019 року Галерея «АВЕК» відкрилася новою унікальною експозицією. Фельдман Фемелі Музеум презентував виставку «Літопис планети», яка покликана розширити та збагатити знання відвідувачів про минуле Землі і навколишній світ.

Історія нашої планети та еволюція життя на суходолі, у воді та повітрі ілюструються колекціями рідкісних мінералів, скам’янілостей, а також сучасних видів молюсків та комах. Всього в чотирьох розділах виставки представлено майже 700 експонатів, кожний з яких міг би зайняти достойне місце в будь-якому природничому музеї світу.
Палеонтологічний розділ експозиції хронологічно охоплює 12 геологічних періодів загальною тривалістю понад 600 млн. років. Більше 140 експонатів репрезентують різноманітні вимерлі види тварин і рослин, які могли зберегтися лише у скам’янілому вигляді. Серед них можна побачити відбитки доісторичних рослин і бактерій, добре збережених трилобітів, амонітів і белемнітів, скелет маленького псіттакозавра, черепи і зуби мозазаврів, зуби гігантської акули мегалодона та багато іншого, що дійшло до нас від минулих геологічних епох.
Не менш різноманітні та цікаві мушлі 150 сучасних видів морських молюсків. Серед них є і «класичні» раритети, і дуже рідкісні, відомі науковому світу за кількома екземплярами, і «живі викопні», які довгий час вважалися давно вимерлими. Переважна більшість з майже 250 сучасних видів метеликів, жуків та цикад, які походять з різних куточків світу, також належать до категорії рідкісних або дуже рідкісних. Водночас багато вимерлих видів комах можна побачити всередині зразків бурштину, які високо цінуються не лише ювелірами та колекціонерами, а й дослідниками прадавньої фауни і флори.
Крім того, допитливі відвідувачі можуть здійснити захоплюючу подорож у багатоманітне і таємниче царство природних мінералів. Поряд з широко відомими мінералами, наприклад, аметистом, топазом чи аквамарином, представлені і рідкісні мінерали, про які знають здебільшого спеціалісти та колекціонери.
Подібна виставка вперше проводиться в Україні. Вона розрахована на широкий загал відвідувачів: і школярів, і студентів, і науковців, і всіх тих, хто щиро цікавиться та цінує величну красу природи. Поєднання наукового підходу з сучасними методами музейного експонування та креативними рішеннями не лише допоможе відвідувачам істотно збагатити свої знання про минулі геологічні епохи та сучасний навколишній світ, але й створить умови для емоційного сприйняття представлених на виставці «неживих» природних об’єктів.
Виставка працюватиме щодня з 10:00 до 22:00 за адресою: Харків, вул. Сумська, 70. Вхід вільний!
 Highslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JS